Клюев послал Шокина, не пришел на допрос в прокуратуру и убежал в Россию?

Сергей Клюев не пришел на допрос в Генеральную прокуратуру. Сообщают, что Клюев должен был прийти на допрос в 11:00. По данным источников, Клюева вызвали на допрос по “экономическим делам”. Вчера Клюева Верховная Рада лишила депутатской неприкосновенности. После этого Клюев пытался вылететь в Вену, однако его не пропустили пограничники. Генпрокуратура открыла на Клюева уголовное дело по обвинению в мошенничестве. Согласно представлению прокуратуры, Андрей и Сергей Клюевы путем аферы прибрали к рукам ОАО “Завод полупроводников” и добились обслуживание его кредита за счет бюджетных средств. Клюев подозревается в совершении преступлений, предусмотренных ч. 4 ст. 190 (мошенничество), ч. 5 ст. 191 (присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением), ч. 2 ст. 364 (злоупотребление властью или служебным положением) УК Украины.

Хто має сісти, якщо Клюєв втече?

Уже декілька годин поспіль в ГПУ чекають на появу Сергія Клюєва, якого сьогодні викликали на допит з наміром оголосити йому про підозру. Часу у прократури обмаль – вчора, після голосування у ВР за зняття недоторканності, Сергій Клюєв намагався двічі – чартером та регулярним рейсом – утікти з країни, проте, був зупинений прикордонниками.

Саме оголошення підозри є ключовим моментом, який унеможливить переховування Сергія Клюєва від кримінального переслідування та дозволить слідству звернутися до суду для обрання запобіжного заходу, наприклад, тримання під вартою або домашній арешт.

Але до рішення суду ГПУ потрібна окрема додаткова згода ВРУ та, відповідно, друге подання від генерального прокурора.

Чому Шокін?

Такого подання наразі в парламенті немає. І воно має з'явитися сьогодні, адже його ще треба розглянути в регламентному комітеті та проголосувати в залі.

Разом з тим, ГПУ може застосувати інші запобіжні заходи – особисте зобов'язання, особисту поруку або заставу без окремої додаткової згоди ВРУ. Саме ці заходити не дозволять Сергію Клюєву втекти ані в Австрію, ані в Крим, ані в ДНР.

Проте, всі запобіжні заходи потребують рішення суду. Тому уже сьогодні прокурор має, оголосивши Клюєву про підозру, йти в суд і клопотати про такий захід. Не завтра, не наступного тижня, а саме сьогодні.

Тільки так можна не дати Клюєву ухилитися від кримінальної відповідальності.

І якщо прокуратура зволікатиме з другим поданням до ВР та обранням такого запобіжного заходу, що унеможливить втечу Сергія Клюєва, сісти в клітку замість Клюєва має саме Віктор Шокін, а політичну відповідальність нести Петро Порошенко, який призначив його на посаду.

Чому Наливайченко та Аваков?

Опертивно-розшукові заходи до арешту Сергія Клюєва здійснює, за чинним КПК, оперативники СБУ та МВС. Вони уже мають слідкувати за депутатом у пастці, прослуховувати його телефон, точно знати місцезнаходження або швидко його встановити, якщо Клюєв зникне.

Втече поплічник безперешкодно, як Янукович, Пшонка і Ко, розпихуючи ліктями робітників аеропорту, наразі залежить від них.

Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ

СЛЕД

ТОП новости

Вход

Меню пользователя